Korner istatistikleri iddaa

İddaa oynarken bir maçı tahmin etmenin belki de en önemli yöntemlerinden biri o maça çıkacak takımlara ilişkin istatistikleri doğru bir şekilde okuyabilmektir. Bu istatistikleri doğru bir şekilde okuyabilmek maçın sonucuna ilişkin tahminin doğru olarak yapılmasını sağlayacak anahtar noktalardan biri olacaktır.

Örneğin, bir maça çıkacak takımın son 5 maçtaki istatistiklerine muhakkak iyi bir iddaa oyuncusunun o maça ilişkin tahmin yapmadan önce göz atması gerekmektedir. Oyuncunun bakacağı istatistikler, birbirinden oldukça farklı istatistikler olabileceği gibi bu kişinin o maça oynayacağı oyuna göre de değişiklik gösterecektir muhakkak.

Bu istatistiklerin en önemlilerinden biri de korner istatistikleridir. Korner istatistikleri, özellikle bir maçta dışarı çıkacak top sayısı ve kullanılacak korner sayılarına ilişkin kupon yapacaklar için bu oyunları oynamadan önce muhakkak göz gezdirilmesi gereken istatistik çeşididir.

Korner İstatistikleri

Bilindiği üzere korner aynı zamanda köşe vuruşu olarak da adlandırılmaktadır. Kale çizgisini geçen top eğer savunma ekibinin oyuncularından birine dokunduktan sonra sahayı terk etmişse hücum ekibi tarafından bu vuruş gerçekleştirilmektedir.

İddaa’da son yılların en çok oynanan oyunlarından biri takımların her birinin yapacakları köşe vuruşlarının toplam sayılarını tahmin etmek üzere oynanan köşe vuruşu sayısı oyunlarıdır. Bir maçta yapılacak tüm köşe vuruşlarının sayılarını doğru tahmin etmek üzere oynanan bu oyunu tam tahmin eden kişi bu oyun oranı kadar ödül kazanmaktadır.

Dolayısıyla bu oyunun doğru bir şekilde tahmin edilebilmesi için de maça çıkacak takımların korner istatistikleri üzerine bir çalışma yapmak sağlıklı bir tahmin için mutlaka gereken şeyler arasında yer almaktadır.

Bahis Analiz Korner İstatistikleri

Bu tip analizleri yapan birtakım internet siteleri de vardır. Bu internet sitelerinde maç yapacak takımların daha önceki benzer mücadelelerindeki korner sayılarına yer verilmektedir.

Bu istatistiklere neredeyse tüm spor sitelerinden kolayca erişebilirsiniz. Ancak bu istatistiklerin analizini yapmak ise tecrübeli oyuncuların üstesinden gelebileceği bir işlemdir.

Korner istatistikleri ile ilgili yapılacak olan analizin temel noktası, bu analiz üzerine elde edilecek sonucun ne yönde değerlendirilmesi gerektiğidir. Değerlendirme noktasının doğru belirlendiği bir analiz şekliyle korner sayıları üzerine yapılacak oyunun sonucu kolay bir şekilde bulunulabilir.

Takımların Korner İstatistikleri

Korner istatistikleri için elbette ki en çok dikkat edilmesi gereken nokta, takımların korner istatistikleri üzerine çalışma yapılmasıdır. Takımların hangisinin korner istatistiği daha doğru bilinirse sonuç olarak onun toplam köşe vuruşu sayısı iddaada daha doğru bilinebilir ve daha çok kazanılabilir.

İddaanın en büyük heyecanlarından biri bu şekilde taç, korner veya serbest vuruş sayılarını tahmin etmek üzerinedir. Ayrıca bu sayıların doğru tahmin edilmesi ile birlikte verilen oranlar da oldukça yüksektir. Bu oranların mümkün olduğunca yüksek tutularak henüz yeni başlanan bu oyunlara iddaa severlerin ilgilerinin çekilmesi sağlanmaktadır.

En Çok Korner Kullanan Takımlar

Korner vuruşunu en çok kullanan takımlar ile ilgili yapılan tahminler neticesinde yüksek oranda kazanmak mümkün olmaktadır. Korner oyunları takımlar bazında yapılmakla birlikte yarı sahalar bazında da yapılabilmektedir. Devre arasında bilindiği üzere takımlar kalelerini değiştirmektedir. Korner sayısı tahmini oyununun bir çeşidinde oyuncu, aynı yarıdaki kaleye yapılacak korner vuruşu sayısını tahmin etmeye çalışmaktadır.

Son yılların en popüler oyunlarından biri olan korner vuruşu tahmin etme oyunundan daha çok kazanabilmek için daha önce de belirttiğimiz gibi daha çok istatistiki verinin maçtan önce incelenmesinde fayda söz konusudur. Bu incelemenin sadece korner sayısı tahmini oyununda değil, diğer sayıların tahmininde de dikkatle yapılması önemlidir.

2020-10-16T14:58:19+03:00
İkinci Kat